Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

7 humbje jeta nga Covid, 296 raste të reja në 24 orët e fundit në Kosovë

7 humbje jeta nga Covid, 296 raste të reja në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë humbur jetë shtatë persona si pasojë e Covid-19. Gjithashtu Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se janë kryer 1569 testime, prej të cilave kanë rezultuar pozitiv 296 raste të reja.

Ndërkohë gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 202 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 50.184 raste, kurse numri i rasteve aktive është 5.411.

Njoftimi i plotë i IKSHPK-së:

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë humbur jetë shtatë persona.

Ministria e Shëndetësisë raportoi se janë testuar 1,569 testime, prej të cilave kanë rezultuar pozitiv 296 raste të reja me Covid.

Ndërkohë gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 202 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 50.184 raste, kurse numri i rasteve aktive është 5.411.

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 60 raste, Podujevë 26 raste, Mitrovicë 25 raste, Suharekë 25 raste, Gjilan 18 raste, Vushtrri 18 raste, Ferizaj 16 raste, Gjakovë 16 raste, Prizren 15 raste, Malishevë 12 raste, Fushë-Kosovë 9 raste, Lipjan 9 raste, Deçan 7 raste, Rahovec 7 raste, Pejë 6 raste, Klinë 5 raste, Skenderaj 5 raste, Viti 4 raste, Drenas 3 raste, Graçanicë 2 raste, Istog 2 raste, Obiliq 2 raste, Shtime 2 raste dhe me nga një rast komunat Dragash dhe Kaçanik.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore