Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

FOTOLAJM/ Erdogan nis një sport të ri, sfidon në ping-pong homologun e ...

FOTOLAJM/ Erdogan nis një sport të ri, sfidon në ping-pong

Presidenti turk, Recep Tajip Erdogan vizitoi Astanën për të marrë pjesë në takimin e Këshillit të Bashkëpunimit Strategjik të Nivelit të Lartë Turqi-Kazakistan. Por para se të niste takimit, Erdogan u takua me presidentin e Kazakistanit, Kasim Tokayev dhe diskutuan çështjet e bashkëpunimit dypalësh.

E veçanta e takimit mes dy liderëve, është se pas përfundimit të konferencës për shtyp, kur ata hoqën xhaketat e kostumin e politikanit, treguan aftësitë e tyre... në ping pong.

Erdogan dhe Tokayev duket se kanë një rivalitet të vjetër lidhur me këtë sport, pasi kishin luajtur sërish në takimin e tyre të mëparshëm në maj.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore