Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Zbulohet skema e re për lehtësimin e trafikut në Tiranë, merret vendimi për...

Zbulohet skema e re për lehtësimin e trafikut në Tiranë,

Shefi i trafikut urban në Tiranë, Taulant Gjoka, i ftuar në një lidhje skype me emisionin “Breaking” në Top News ka treguar skemën e lehtësimit të trafikut në kryeqytet.

Gjoka tha se Bashkia e Tiranës ka vendosur ndalimin e qarkullimit të betoniereve, pasi sipas tij shkaktonin rëndim të trafikut.

“Do shohim si do ecim në vijim, jemi në kontakt të vazhdueshëm me Bashkinë e Tiranës, për të lehtësuar trafikun si dhe për të lejuar të vazhdojnë punimet e objekteve të ndryshme në kryeqytet.

Është ndjerë një farë lehtësimi në Tiranë. Nuk mund të them një hartë të saktë të shpërndarjes së kantiereve të ndërtimit, por mund të them se Tirana ishte e mbipopulluar nga mjetet e tonazhit të rëndë.

Unaza, zonat ku ka shkolla etj, ishin zonat që ndjenin më shumë trafikun ,” tha Gjoka.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore