Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Vranësira dhe rrebeshe/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Vranësira dhe rrebeshe/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Moti në pjesën e parë të ditës do të jetë në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta. Por në pjesën e dytë të ditës vranësirat bëhen më të dukshme duke pësuar zhvillim dhe sjellë rrebeshe në zona të izoluara Veri-verilindje të vendit. Mbrëmja sjell përmirësim të kushteve atmosferike në vendin tonë.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 37°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar ne det dallgëzim 4 ballë.

Rajoni dhe Europa

Stuhi te forta ere dhe shira me intensitet mesatar mbizotërojnë Vendet e Ballkanit Perëndimor. Ndërsa pjesa më e madhe e kontinentit të Europës vijon në kushte të qëndrueshme atmosferike ku moti i kthjellët do të jetë dominant.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore