Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Virologu italian jep lajmin: Ja kur mund të përfundojë pandemia

Virologu italian jep lajmin: Ja kur mund të përfundojë pandemia

Ndërkohë që bota është duke u përballur me një valë të nxehtë të pandemisë, ndikuar nga përhapja e shpejtë e variantit Omicron, disa ekspertë janë optimistë se fushata e vazhdueshme e vaksinimit mund të nënkuptojë së shpejti fundin e saj.

Ndërsa Italia arriti një numër të ri rekord ditor të vaksinimeve këtë javë, një virolog italian parashikoi se shkalla e lartë e vaksinimit mund të nënkuptojë se pandemia merr fund deri në pranverë.

Ai u shpreh optimist se kjo gjë do të ndodhë.

“Tashmë në pranverë, midis prillit dhe majit 2022, në mënyrë të arsyeshme nuk do të jemi në pandemi”, tha Matteo Bassetti, drejtor i Klinikës së Sëmundjeve Infektive në Genova, për Rai Radio1 të mërkurën.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore