Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

VIDEO/ Protestë në derë të kadastrës Vlorë/ Çdo ditë në zyrën e pronave ka banorë që ankohen

VIDEO/ Protestë në derë të kadastrës Vlorë/

Një i moshuar nga fshati Tragjas i Vlorës çdo ditë në katër muaj rresht shkon në derën e kadastrës së Vlorës.

Sot mësoi se atje kishte mbërritur edhe SPAK dhe nxitoi që të thotë fjalën e tij në kërkim të së drejtës.
Çdo ditë në gardhin rrethues të kadastrës së Vlorës ka persona që kërkojnë të zgjidhin hallet e tyre me pronat.

Problemet më të mëdha janë mbivendosja e pronave, vjedhja me dokumente false, ndarja e pabarabartë, mosrealizimi i legalizimeve apo edhe deri tek mosdhënia e dokumentit të pronësisë.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore