Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Video/ “Pa merak, shyqyr, mashalla”! Biseda rrëqethëse mes pacientëve me covid me familjarët

Video/ “Pa merak, shyqyr, mashalla”! Biseda rrëqethëse mes

Pas një kohe të gjatë, ministria e Shëndetësisë ka mundësuar kontaktet e familjarëve me pacientët e shtruar me Covid.

Prej kohësh ishte këshilluar që t'u mundësohet një komunkimim i tillë, duke e cilësuar dhe si një ndihmë psikologjike nga ana e pacientëve. Ministria ka vendosur disa tableta telefonike për të realizuar komunikimin online me pacientët e shtruar dhe të familjarëve dhe kjo për një kohë të kufizuar dhe 24 orë.

Aktualisht në 4 spitalet COVID në Shqipëri po trajtohen 469 pacientë me koronavirus, 31 në terapi intensive, 11 janë të intubuar. Jashtë dyerve të spitaleve ndodhen familjarë të shumtë në pritje të ndonjë lajmi të mirë me sytë nga mjekët.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi pak ditë më parë se një mënyrë e re komunikimi përmes tabletave të posaçme është vendosur në dispozicion që mes pacientëve dhe familjarëve të mos mungojë komunikimi për t’ju dhënë zemër të shtruarve në spital me Covid-19.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore