Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Video/ Jeton në skamje, qytetari apelon: Më ndihmoni, jetoj në shtëpi të rrënuar

Video/ Jeton në skamje, qytetari apelon: Më ndihmoni, jetoj në

Artan Taragjini banor i fshatit Buçimas të Pogradecit apelon për ndihmë, pasi jeton në kushte mizerabël dhe në një shtëpi të rrënuar.

Në videon e dërguar për Gazeta “Shqip”, vërehen kushtet që jeton Tarragjini, i cili jeton me dy fëmijët e tij. Ai kërkon që t’i rindërtohet shtëpia ose të ndihmohet për një banesë të re, pasi siç thekson ai nuk ka mundësi financiare dhe se jeton në kushte të mjerueshme.

“Disa herë i jam drejtuar bashkisë për ndihmë, por nuk më kanë pranuar”, nuk e di ku ti drejtohem. Ai thekson  se nuk di se kujt t’i drejtohet tjetër për ndihmë dhe se shpreson që të ndihmohet edhe shoqatat bamirëse për të zgjidhur problemin e strehimit, duke u mundësuar kushtet më minimale të jetesës.

Ai madje nis edhe foton e foshnjës së vogël që jeton në këtë shtëpi, në kushtet jo të përshtatshme.

Video/ Jeton në skamje, qytetari apelon: Më ndihmoni, jetoj në

Video/ Jeton në skamje, qytetari apelon: Më ndihmoni, jetoj në

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore