Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

VIDEO/ Si të mbrohemi? Flasin ekspertët: Ja 10 rregullat strikte që duhet të zbatoni në plazh

VIDEO/ Si të mbrohemi? Flasin ekspertët: Ja 10 rregullat strikte

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka bërë apel për kujdes maksimal në plazhe.

Me ane te nje videoje te postuar, ajo numeron rregullat qe duhen zbatuar pa asnje neglizhence, per te qene te sigurt ne plazhe.

Rregullat

Pastrimi dhe dezinfektimi duhet të zbatohen me rigorozitet në bare, restorante, shezlone dhe në çdo ambient.

Në strukturat akomoduese duhet të ruhet distancimi fizik jo më pak se 1.5 meter.

Stafi i shërbimit në kontakt me pushuesit apo vizitorët duhet të mbajmë domosdoshmërisht maskë.

Kujdes me përdorimin e ashensorit, respektoni distancimin dhe higjenen.

Hapësira midis ndenjëseve dhe çadrave të pushuesve duhet jo më pak se 3.5 metër distancë.

Shmangni grumbullimet e çdo lloji. Shmangni ambientet e mbyllura, konsumoni ushqim në ambiente të hapura.

Mos këmbeni aksesorët e plazhit me të tjerët. Ruani higjenën vetjake.

Nëse keni temperaturë mos u nisni për udhëtim dhe mos frekuentoni plazhin.

Postimi i Manastirliut

?#COVID19
?? ???Disa rregulla për t’u ndjekur, për një sezon turistik të #sigurt

?Mbani higjienën në çdo ambient
↔?Ruani distancën me persona të tjerë që nuk janë të familjes tuaj
?Mos këmbeni sendet e plazhit
?Shmangni grumbullimet
?Nëse keni temperaturë, mos u nisni për udhëtim

??#RespektoniRregullat

#Bashkë kundër #COVID19

VIDEO/ Si të mbrohemi? Flasin ekspertët: Ja 10 rregullat strikte VIDEO/ Si të mbrohemi? Flasin ekspertët: Ja 10 rregullat strikte

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore