Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Vaksnimi masiv anti Covid nis në ora 10:00, mënyra se si regjistrohen personat e moshës mbi 70 vjeç (video)

Vaksnimi masiv anti Covid nis në ora 10:00, mënyra se si regjistrohen

Sot Shqipëria nis procesin e vaksnimit masiv anti Covid. Në sheshin "Skënderbej" janë ngritur 2 çadra të mëdha  ku do mundësojnë që procesi i injeksionit me ilaçin e  shumëpritur të kapë shifrat ditore nga 10-15 mijë persona në ditë.

Sot paradite qindra të moshuar prisnin në rradhë për të kryer vaksinën e tyre. Ato po prisnin për të t'u regjistruar

Ministrja e Shëndetësisë sot ka bërë publike skemën se si mund të regjistrohen personat mbi 70 vjeç për të kryer vaksinën anti Covid.

Dy janë mënyrat e këtij regjistrimi, e para me anë të portalit e-albania dhe e dyta me anë të mjekut të familjes. Pikërisht mjeku i familjes do t'ju informojë për datën dhe orën e vaksinimit. Ndërsa vaksnimi masiv do të nisë në të gjithë Shqipërinë.

Më poshtë ndiqni udhëzimin në video.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore