Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Vaksina për Covid-19, Silva Bino: Bota ende nuk ka një të sigurt, Shqipëria do të zgjedhë atë që është më efikase

Vaksina për Covid-19, Silva Bino: Bota ende nuk ka një të sigurt,

Shefja e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino, ka folur ditën e sotme për procesin e përgatitjes së vaksinës nga institutet ndërkombëtare.

Bino u shpreh se aktualisht ka shumë iniciativa që po punojnë për të nxjerrë vaksinën ndërsa u shpreh se në fund të vlerësimit, Shqipëria do të zgjedhë atë që është më e sigurt.

“Akoma Bota nuk ka një vaksinë të sigurt, janë pothuajsë 7 vaksina të cilat e kanë kaluar fazen e dytë, janë vaksina tepër premtuese dhe ka inisiativa të ndryshme. Një inisiativë është inisiativa botërore e COVAX, një inisiativë e shumë vendeve dhe shumë partnerëve të rëndësishëm ndërkombëtar në fushën e vaksinimit nën udhëheqjen e OBSH. Ne do të zgjedhim atë vaksinë që është efikase dhe e sigurt”, tha Bino.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore