Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Vaksina anti Covid/ OBSH do lëshojë certifikata elektronike për të shpëtuar nga pandemia

Vaksina anti Covid/ OBSH do lëshojë certifikata elektronike për

Organizata Botërore e Shëndetësi po mendon aplikimin e certifikatave elektronike për personat e vaksinuar pas Britania e Madhe miratoi vaksinën e parë antiCovid.

“Jemi duke vlerësuar me kujdes përdorimin e teknologjisë në përgjigjen ndaj koronavirusit dhe një mundësi është si të bashkëpunojmë me vendet anëtare rreth një certifikate elektronike vaksinimi”, shpjegoi një nga ekspertët e OBSH.

Aplikimi i certifikatave elektronike të vaksinimit konsiderohet nga shumë ekspertë si një mënyrë për t’iu kthyer jetës normale, por shumë të tjerë e quajnë atë një shkelje të të drejtave të njeriut.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore