Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

“Uji i kokosit ka fuqi magjike”, herbalisti i njohur: Rrit dëshirën seksuale

“Uji i kokosit ka fuqi magjike”, herbalisti i njohur: Rrit

Një 43-vjeçare nga Tailanda është ankuar në polici, pasi burri i saj 64-vjeçar ka kërkuar marrëdhënie intime deri në shtatë herë në ditë. Kjo për shkak se konsumonte ujë kokosi, e cilësuar ndryshe “viagra natyrale”.

A është kjo e vërtetë? Kësaj pyetje i është përgjigjur herbalisti i njohur, Irfan Gjeci, i cili ishte i ftuar në emisionin “Shqipëria Live”.

Sipas tij, uji i kokosit rrit dëshirën seksuale. Ai tha se uji i kokosit është i afërt me plazmën e trupit tonë.

“Është përdorur edhe për të zëvendësuar gjakun, madje ka ndihmuar edhe nga helmimi i gjarprit.  Duke u përdorur 3-4 arra kokosi në ditë, hollon urinën, pastron fshikëzën e urinës. Lehtëson edhe veshkat. Është anti viral. Shëron sëmundjet e zorrës.Rekomandohet edhe për gratë shtatzëna”, tha Irfani.

Sipas tij, uji i kokosit të jep fuqi magjike. Herbalisti u shpreh se ai e ka përdorur shumë, edhe pse nuk e dinte për gjithë vetitë që kishte.

Irfani tha se doza e rekomanduar është 34- kokrra kokosi në ditë, por është produkt që kushton shumë.

“Duke qenë ujë i ngjashëm me plazmën, asimilohet mjaft mirë nga shëndeti. Në Tajlandë kushton lirë, por te ne është më shtrenjtë se është produkt që vjen nga jashtë.  Më e mira është ta marrësh nga arra e kokosit, por ne mund ta marrim nëpër shishe.  Duhet konsumuar 3-4 javë maksimumi, dhe çdo person mund të rifitojë një trup të mirë dhe i gatshëm për marrëdhënie seksuale të rregullt”, tha ai.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore