Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Udhëzuesi/ Si do të shërbehet në ambientet e mbyllura të bareve, restoranteve e pishinave

Udhëzuesi/ Si do të shërbehet në ambientet e mbyllura

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka miratuar protokollet e sigurisë për hapjen e bareve, restoranteve dhe pishinave në ambientet e mbyllura. Këto subjekte do të duhet të zbatojnë rregullat anti-COVID për t’u lejuar të ushtrojnë aktivitetin edhe në ambientet e brendshme. Komiteti Teknik i Ekspertëve ka miratuar edhe protokollet e sigurisë për pishinat e mbyllura.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale apelon bizneset të respektojnë protokollet e vendosura. Çdo shkelje do të konsiderohet cenim i shëndetit të qytetarëve dhe si e tillë do të ndëshkohet sipas rregullave në fuqi.

Kujtojmë se vijojnë të mos lejohen aktivitetet e lounge-bar dhe klubeve të natës, disko etj. sipas legjislacionit në fuqi. Më poshtë gjeni protokollet për bar-kafe, restorante dhe pishina të mbyllura:

Udhezues per masat higjeno sanitare ndaj COVID-19 per aktivitetin e pishinave ne ambientet e mbyllura

Udhezues i masave higjeno sanitare COVID-19 ne bare ose restorante ne mjedise te mbyllura

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore