Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Të rinjtë, probleme me zemrën! Mjekët: Duhet të kontrollohen, alkooli, stresi dhe ushqimi i keq i ka dëmtuar

Të rinjtë, probleme me zemrën! Mjekët: Duhet të

Konsumi i drogave, alkooli, ushqimet jo të shëndetshme dhe stresi ka bërë që shumë të rinj të kenë kolesterol të larte në gjak, sëmundje të hershme kardiake diabet dhe probleme të veshkave.

Mjekja kardiologe sugjeron që kontrolli bazë të nisë të bëhet që në adoleshencë pasi pllakat e arterisklerozes nisin të krijohen herët e më pas çojnë në infarkte.

Në Shqipëri po rritet frikshëm obeziteti tek fëmijët për shkak te produkteve te paketuara apo pijeve te gazuara qe konsumojnë

Të dhënat më të fundit të Instat treguan se nëse nga covid kanë humbur jetën  tre persona në ditë, nga problemet kardiake kanë humbur jetën 40 persona në ditë./TopChannel

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore