Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Tabela e pagës/ Ndryshon vlerësimi për infermierët dhe kujdestarët

Tabela e pagës/ Ndryshon vlerësimi për infermierët dhe

Qeveria ka marrë vendim për rivlerësimin vjetor të pagës së personelit shëndetësor.

Në vendimin më të fundit të qeverisë, ndryshohet vendimi  “Për miratimin e strukturës dhe të niveleve të pagave të  punonjësve  të  personelit  mjekësor,  të  punonjësve  të  tjerë  me arsim  të  lartë  dhe  të  punonjësve  të  personelit  teknik  të  shkencave mjekësore, në sistemin e ministrisë përgjegjëse për shëndetësinë, në njësinë mjekësore  ushtarake  pranë Spitalit  Universitar të Traumës, në strukturat e tjera të Forcave të Armatosura dhe në institucionet e ekzekutimit  të  vendimeve  penale  dhe  spitalin  përkatës”.

Vendimi i dhënë realizohet si pjesë e procesit të vlerësimit të personelit shëndetësor. Më poshtë pagat e personelit mjekësor, infermierë dhe kujdestar. Ky vendim vjen edhe si rezultat i angazhimit të bluzave të bardha në betejën kundër Covid. Efektet e këtij vendimi shtrihen nga 1 janari 2021.

Tabela e pagës/ Ndryshon vlerësimi për infermierët dhe

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore