Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Situata në spitalet COVID/ Numër i lartë pacientësh të shtruar, ja sa janë në terapi intensive dhe sa në intubim

Situata në spitalet COVID/ Numër i lartë pacientësh të

Prej disa javësh tashmë, numri i rasteve të reja ditore të infeksioneve të reja me COVID mbetet mjaft i lartë, e po ashtu edh numri i viktimave.

Në 24 orët e fundit, sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, kanë humbur jetën 17 persona, ndërsa kanë rezultuar pozitivë me COVID 1153 persona.

Ndërkohë problematike duket situatat edhe në spitalet COVID, ku mbetet mjaft i lartë numri i pacientëve të shtruar.

Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe në dy spitale rajonale po trajtohen 606 pacientë, ku 35 janë në terapi intensive nga të cilët 11 pacientë janë të intubuar.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore