Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

“Si të mbroni veten dhe familjarët nga virusi i rrezikshëm”, Besa Shahini publikon videon brenda klasave

“Si të mbroni veten dhe familjarët nga virusi i

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, ka publikuar ditën e sotme një tjetër video që tregon për kujdesin që duhet të kenë nxënësit në fillimin e vitit të ri shkollor, në kushte të pazakonta si pasojë e Covid-19.

Në videon e publikuar në profilin e saj në “Facebook”, Shahini ripërsërit edhe njëherë se kujdesi për higjienën, mbajtja e maskave, larja e duarve i mbron nxënësit, mësuesit, por edhe të gjithë familjarët e tyre nga virusi i rrezikshëm.

“Kujdesi për higjienën në shkollë, mbajtja e maskës, larja e duarve pas çdo veprimi dhe zbatimi i të gjitha rregullave të higjienës, ju mbron juve, mësuesit dhe më pas familjarët tuaj kur të shkoni në shtëpi. Video ?”, shkruan ministrja e Arsimit.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore