Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

“Shtrëngoni dhëmbët edhe pak”/ Mjeku epidemiolog jep lajmin e mirë për rastet me Covid-19

“Shtrëngoni dhëmbët edhe pak”/ Mjeku epidemiolog jep

Mjeku epidemiolog, Ilir Alimehmeti duket shpresëplotë se numri i të infektuarve me koronavirus në vendin tonë është drejt uljes.

Alimehmeti bën një bilanc të shifrave të dy ditëve të fundit, dje dhe pardje dhe sipas tij fillimi i rënies së të infektuarve është afër.

“Forca miq! Shtrëngoni dhëmbët edhe pak”, shkruan ai ndër të tjera.

Postimi i mjekut

- SUPER! 

- Dy dite rresht me sinjale te mira! 

- Dje: 112 raste te reja nder 801 testime.
- TPP 112 / 801 = 14.0%

- Sot: 84 raste te reja nder 796 testime.
- TPP 84 / 796 = 10.6%

-Javen e kaluar TPP ishte 19%.

Kujtoj qe benchmarku i OBSH-se eshte TPP <10%, per te treguar nje gjurmim te kenaqshem te rasteve.

- Gjithashtu, per tre dite rresht numri i te sheruarve eshte me i larte se rastet e reja.

- Sot: 97 te sheruar dhe 84 raste te reja.

- Dje: 132 te sheruar dhe 112 raste te reja.

- Pardje: 158 te sheruar dhe 156 raste te reja.

- Le te shpresojme qe kjo ecuri do te vazhdoje edhe ne ditet ne vijim. ?

Forca miq!
Shtrengoni dhembet edhe pak.

- Fillimi i renies duket se eshte afer!

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore