Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Shtetet më të mira europiane për të jetuar pas daljes në pension

Shtetet më të mira europiane për të jetuar pas daljes

Norvegjia rezulton të jetë vendi më i mirë për jetesën e pensionistëve.

Për renditjen u vlerësuan 44 vende në mbarë botën, sipas faktorëve si shëndeti, financat në pension, cilësia e jetës dhe mirëqenia materiale në pleqëri.

Më pas u caktua një pikë indeksi, me 100 pikë rezultati më i mirë i mundshëm.

Islanda mban vendin e tretë me 79 pikë. Vitin e kaluar, ajo mbante vendin e parë me 4 pikë më shumë.

Zvicra, pavarësisht humbjes së disa pikëve, mban vendin e dytë. Shtetet e Bashkuara nuk hyjnë në dhjetëshen e parë, duke shënuar vetëm 69 pikë dhe duke u renditur në vendin e 18-të.Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore