Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Shi, dëborë e ngrica, vendin e pret një javë e vështirë, ja si parashikohet moti

Shi, dëborë e ngrica, vendin e pret një javë e

Kjo javë do të përfshihet nga një mot i keq, me reshje shiu, dëbore e ngrica.

Me një shënim në facebook, Shërbimi Meteorologjik Ushtarak (SHMU), bën me dije se për ditë e sotme, moti parashikohet kryesisht i vranët me alternime afatshkurtra në mesditë.

Reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri mesatar dhe në kohë afatshkurtër, priten në zonën e veriut .

Në zonën e Alpeve, verilindje në lartësitë mbi 300 metër dhe juglindje mbi 800 metër do të ketë reshje tepër të dendura dëbore.

Gjatë orëve të para të ditës së martë, reshjet vijojnë me intensitet mesatar deri dhe të lartë në një pjesë të madhe të territorit.

Pas orëve të mesditës, reshjet humbasin intensitetin dhe bëhen të herëpashershme dhe intensitet të ulët.

Në relievet malore në lindje të territorit, priten reshje tepër të dendura dëbore, të cilat gjatë ditës, në zonën e veriut dhe jugut, zbresin deri në lartësitë kodrinore 400-500 metër. 

Dita e mërkurë dhe ajo e enjte parashikohen të kenë mot kryesisht të kthjellët dhe vranësira kalimtare e reshje shiu të izoluara dhe lokale.

Ditën e premte parashikohet një rikthim i motit të vranët me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët e lokalisht shtrëngata afatshkurtër.

Duke nisur nga orët e pasdites reshjet bëhen të vazhdueshme me intensitet mesatar dhe të lartë në pjesën më të madhe të territorit. Përsëri priten reshje dëbore në relievet malore në lindje, por me intensitet të ulët.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore