Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

“‘Salillari’ po na shemb shtëpitë”/ Gërmimet që po bën kompania krijojnë çarje të mureve

“‘Salillari’ po na shemb shtëpitë”/

Këto banesa pranë kopshtit zoologjik në Tiranë nuk i dëmtoi as tërmeti i 26 nëntorit të vitit 2019.

Por së fundmi toka në themelet e tyre po shembet dhe këtë herë fajtor janë njerëzit. Banorët akuzojnë direkt kompaninë “Salillari”.

Gërmimet e themeleve nga kompania ‘Salillari’ kanë krijuar rrëshqitje të dheut dhe ndërkohë që themelet priten të gërmohen edhe më thellë akoma. Të çarat e krijuara në sipërfaqe të rrugës kanë krijuar frikë te banorët se ndonjë ditë mund të gdhihen nën rrënoja.

Të çarat në muret e banesave dhe në tokën e themeleve vazhdojnë të zgjerohen me shpejtësi dhe banorët tremben se së shpejti do duhet të largohen prej andej për t’i shpëtuar shembjes qe po ju shkakton kompania “Salillari”.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore