Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

“Ruaj shëndetin, vër maskën”/ Mjeku i njohur bën apelin e fortë për t’u mbrojtur nga COVID-19

“Ruaj shëndetin, vër maskën”/ Mjeku i njohur bën

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka shpërndarë në Facebook një apel nga mjeku Gerond Hysi.

Ai u bën thirrje qytetarëve që të vendosin maskën në ambientet publike, për të mbrojtur veten dhe të tjetër nga COVID-19. Mjeku Hysi thekson se maska duhet të jetë aksesori më i çmuar në këtë kohë.

“Maska ose barriera mbrojtëse, është e vetmja armë që na mbron nga një sëmundje me shumë të panjohura!

Një armë e aksesueshme nga të gjithë ne, në këtë luftë të paprecedent me COVID-19. Ndaj, bëje maskën aksesorin tënd më të çmuar, ruaj shëndetin, mbro veten, mbro të tjetër”, shprehet në mesazhin e tij doktor Gerond Hysi.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore