Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Rritet bilanci i viktimave nga Covid në Kosovë, vdes 67-vjeçari

Rritet bilanci i viktimave nga Covid në Kosovë, vdes 67-vjeçari

Një 67-vjeçar, i prekur me COVID-19 ka vdekur të dielen në Pejë, është bërë e ditur nga Spitali i Përgjithshëm në këtë qytet, duke e çuar në 131 numrin e përgjithshëm të të vdekurve në Kosovë.

Sipas njoftimit, ai ka pasur edhe sëmundje shoqëruese. Në të njëjtën kohë është bërë e ditur se në Pejë po trajtohen 78 pacientë me COVID-19, prej të cilëve 61 të konfirmuar dhe 17 në pritje të rezultateve. Nga ta, 20 janë në oksigjeno-terapi dhe tetë në gjendje më të rëndë.

“Fatëkeqësisht një pacient 67-vjeçar i shoqëruar edhe me sëmundje tjera ka vdekur. Spitali i Përgjithshëm në Pejë shpreh ngushëllime për familjarët”, njofton Spitali i Pejës.

Që nga 13 marsi kur edhe u regjistruan rastet e para me Covid-19 në Kosovë, janë testuar 30 mijë e 567 persona në dyshimtë në virusin SARS-CoV-2. Prej tyre 5 mijë e 617 raste kanë rezultuar pozitive, me gjithsej 130 vdekje. Numri i të shëruarve deri më sot ka arritur në  mijë e 811, ndërsa 2 mijë e 676 raste mbesin aktive.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore