Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Frika e Covid, ministria 'urdhër': Si duhet t'i hamë vaktet ushqimore (foto)

Frika e Covid, ministria 'urdhër': Si duhet t'i hamë

Ministria e Shëndetësisë rekomandon që të hamë vaktet ushqimore në distancë nga të afërmit dhe familjarët.  Në udhëzuesin e shpërndarë nga MSH, tregohet niveli i riskut të infektimit me Covid-19 në rast kur jemi në distancë dhe kur jemi rreth një tavoline.  

Ministria e Shwndetwsisw thotë se duhen shmangur grumbullimet si dhe duhet ruajtur distancimi fizik, ndërkohë nuk duhet neglizhuar mbajtja e maskave dhe larja e shpeshtë e duarve.

“Duhet të shmangim grumbullimet, të ruajmë distancimin fizik për të parandaluar përhapjen e COVID-19. Maska mbrojtëse tashmë është një mjet i gjithëpranuar për dobinë e saj.  Larja e shpeshtë e duarve dhe dezinfektimi i tyre ndalojnë infektimin nga SARS-COV2. Është koha të zbatojmë me përpikmëri këto tre rregulla, për mbrojtjen e shëndetit”, përfundon rekomandimi i ministrisë/ Gazeta Shqip

Frika e Covid, ministria 'urdhër': Si duhet t'i hamë

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore