Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Rrebeshe, vetëtima e reshje dëbore, ja si parashikohet moti për ditën e sotme

Rrebeshe, vetëtima e reshje dëbore, ja si parashikohet moti për

Vendi unë do të mbetet nën ndikimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike edhe për ditën e sotme. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, dita e sotme do të shoqërohet nga mot me vranësira të dendura, shoqëruar me reshje shiu të vazhdueshme me intensitet të ulët dhe mesatar.

 Hera herës reshjet në kohë afatshkurtër fitojnë intensitet deri të lartë në formën e rrebesheve shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Në zonën e Alpeve reshje të dendura dëbore dhe në verilindje reshjet e dendura të dëborës në lartësitë mbi 300-400metër.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim - verilindje me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore fiton shpejtësi deri në 18-20m/sek.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore 4°C deri në 10°C

zonat e ulta 8°C deri në 14°C

zonat bregdetare 9°C deri në 15°C

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore