Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Rikthehen reshjet e shiut? Parashikimi i motit për ditën e enjte

Rikthehen reshjet e shiut? Parashikimi i motit për ditën e enjte

Edhe për ditën e Enjte vendi ynë do të vijojë te jetë nën ndikimin e  masave ajrore relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura por edhe intervale kthjellimi kryesisht përgjatë vijës bregdetare.

Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të me intensitet të ulët, lokalisht mesatar në formën e shtrëngatave afatshkurtra në zonën e veriperëndimit. Në pjesën tjetër të vendit reshje shiu të izoluara dhe të dobëta.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – jugperëndim me shpejtësi mesatare 3- 9m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe lugina era në pjesën e dytë të ditës fiton shpejtesi dhe bëhet relativisht intensive 12-16m/sek, duke u shoqëruar me valëzim në dete të forcës 2-6 ballë.

Temperaturat parashikohen:                                                                                                          

në zona malore 6 deri 15°C                         


në zona e ulëta 8 deri 23°C                                                                                                   

në zona bregdetare 11 deri 22°C

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore