Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Rezultate të frikshme/ Çfarë do të na ndodhte nëse do të punonim për kohë të gjatë nga shtëpia

Rezultate të frikshme/ Çfarë do të na ndodhte nëse do

Epidemia globale e Coronavirus bëri që në gjithë botën disa të mbesin pa punë ndërkohë disa të tjerë të vazhdonin të punonin nga shtëpia.

Por rezultatet e një studimi të bërë në Angli nëse një person do të punonte për kohë të gjatë nga shtëpia janë të frikshme.

Të gjithë e dimë që jeta sedentare do të bënte keq gjithëkujt, por nëse do të punohej dhe nga shtëpia, deformimi i trupit njerëzor por edhe mendjes do të ishte më i madh nga sa kemi menduar.

Që nga shëndeti i lëkurës, obeziteti, sytë, flokët dhe shumë e shumë sëmundje të tjera do të pasoheshin nga pasiviteti i tepruar.

Nga studimi i bërë me kompjuter në Angli na jepet formati se si do dukej një person i tillë.

Rezultate të frikshme/ Çfarë do të na ndodhte nëse do

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore