Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Reshje shiu e shtrëngata afatshkurtra, parashikimi i motit për javën e ardhshme

Reshje shiu e shtrëngata afatshkurtra, parashikimi i motit për

Nga dita e hënë e në vazhdim, pritet që moti të jetë kryesisht i vranët, ku nuk do të mungojnë as reshjet intensive të shiut.

SHMU ka njoftuar se reshjet do të shtrihen në të gjithë territorin dhe do të jenë kryesisht në formën e shtrëngatave si dhe stuhive afatshkurtra.

“Megjithatë nuk do të mungojnë orët me diell dhe përçarje të vranësirave më së shumti në orët e mesditës”, parashikon SHMU.

Reshje shiu e shtrëngata afatshkurtra, parashikimi i motit për

Parashikimi nga SHMU:

Gjatë stinës së pranverës janë të njohura ditët me diell por gjithashtu edhe ditët apo javë të caktuara me reshje shiu.

Edhe kjo javë që presim përpara, duke nisur që nga dita e Hënë deri të Premten, ditët duket se do “kopjojnë” njëra-tjetrën. Moti do të jetë kryesisht i vranët dhe shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar.

Reshjet do të shtrihen në të gjithë territorin dhe do të jenë kryesisht në formën e shtrëngatave si dhe stuhive afatshkurtër. Megjithatë nuk do të mungojnë orët me diell dhe përçarje të vranësirave më së shumti në orët e mesditës.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore