Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Reshje shiu e dëbore, ja si parashikohet moti në ditën e fundit të vitit

Reshje shiu e dëbore, ja si parashikohet moti në ditën e fundit

Vendi është përfshirë nga moti i keq këtë fundjavë, por duket se këto kushte atmosferike do të na shoqërojnë edhe gjatë javës që vjen.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, ditët në vijim do të jetë prezentë reshjet e shiut, ndërsa në lartësinë mbi 300 metra në verilindje dhe mbi 800 metër në juglindje dhe lindje reshjet do të jenë në formën e dëborës.

Dita e fundit e viti 2020 parashikohet të jetë e vranët dhe reshje shiu me intensitet mesatar, në pasdite gradualisht reshjet do të humbasin intensitet duke marrë karakter lokal.

Dita e parë e viti 2021 parashikohet të ketë mot kryesisht të kthjellët por të ftohtë. Temperaturat  e mëngjesit do të jenë në vlera negative në pjesën më të madhe të vendit. 

Reshje shiu e dëbore, ja si parashikohet moti në ditën e fundit

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore