Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Reshje dëbore dhe temperatura ekstreme të ulëta, ja parashikimi i motit për këtë javë

Reshje dëbore dhe temperatura ekstreme të ulëta, ja parashikimi i

Meteorologu Hakil Osmani nga metoalb ka treguar se këtë javë moti do të jetë i qëndrueshëm por nga mesi i javës do të ketë reshje të pakta shiu dhe dëbore në zonat malore.

Ai bëri me dije se temperaturat do të jenë të ulëta, por do të rritën në fundjavë.

“Këtë javë do të ketë mot të qëndrueshëm. Do të ketë alternime e vranësira. Nga mesi i javës mund të ketë reshje të pakta shiu të izoluara e reshje dëbora në zonat malore.

Përsa i përket temperaturave të ajrit do të kemi një javë tipike dimërore, me minimumin që luhatet -5-(-4) gradë celsius në qytetet e zonave malore, ndërsa në fshatrat e thella.


Fundjave sjell një rënie të temperaturave të ajrit me 3 gradë celsius”- tha ai.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore