Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Rënie e menjëhershme e temperaturave, sinoptikani tregon kur nisin reshjet

Rënie e menjëhershme e temperaturave, sinoptikani tregon kur nisin

Vranësirat do të jenë prezente gjatë gjithë fundjavës. Këto vranësira do të pësojnë zhvillime dhe pritet të sjellin reshje mbrëmjen e sotme dhe gjatë paradites së nesërme (e diel). Më të fokusuara këto reshje do të jenë në zonat jugore.

Edhe përsa i përket temperaturave do të ketë një ndryshim këtë fundjavë. Temperaturat do zbresin me rreth dy gradë më të ulëta dhe në zonat malore temperaturat do të shënojnë shumë pranë vlerës 1 gradë celcius. Dita e shtunë e ka zbritur vlerën maksimale në vend në 18 gradë celcius.

Gjithashtu parametri i erës ka pësuar një fuqizim duke e bërë motin të ndihet edhe më i ftohtë, bën me dije sinoptikanti Hakil Osmani.

Por shumë shpejt do t’i rikthehemi komoditetit të motit që na ka shoqëruar në tetor në nëntor. Ditën e martë pritet që vranësirat të largohen nga vendi duke mbizotëruar kthejllimet dhe moti me diell.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore