Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Rama nxjerr kurbën e vaksinimit ndaj COVID-19: Ne do ta fitojmë këtë luftë

Rama nxjerr kurbën e vaksinimit ndaj COVID-19: Ne do ta fitojmë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka nxjerrë kurbën e vaksinimit të COVID-19, ku pasqyrohen të dhënat e 7 ditëve të fundit në rajon dhe Europë.

Në këtë tabelë publikuar Shqipëria ka një ecuri të dukshme të kurbës së vaksnimit ditor. 

"Ne do ta fitojmë këtë luftë me lidership, organizim, këmbëngulje e durim të madh dhe përmes vaksinimit të pandalur masiv, do të kemi një sezon turistik të lehtësuar ndjeshëm *të dhënat e barometrit global për ritmin e vaksinimit 7 ditët e fundit", shkruan Rama.

Qeveria ka siguruar vaksinën kineze të kompanisë Sinovac dhe pretendon që brenda muajit maj të vaksinojë 500 mijë shqiptarë.

Rama nxjerr kurbën e vaksinimit ndaj COVID-19: Ne do ta fitojmë

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore