Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Qytetarët e Kosovës drejt bregdetit shqiptar, mbi 8 mijë makina kalojnë doganën e Morinës

Qytetarët e Kosovës drejt bregdetit shqiptar, mbi 8 mijë makina

Që nga mëngjesi e deri tani janë rreth 30 mijë qytetarë të Kosovës, që kanë hyrë nëpërmjet kufirit në Shqipëri, ku kanë zgjedhur për ta kaluar një fundjavë apo edhe më shumë ditë.

Sipas burimeve të KosovaPress-it, deri në këtë moment janë afër 8 mijë vetura që kanë hynë në Shqipëri, shumica e të cilëve janë fokusuar drejt bregdetit shqiptar në Durrës, Vlorë e Sarandë.

Gushti shënon dhe nisjen e sezonit të pushimeve, ndaj dhe këtë vit shpresa e vetme e Shqipërisë për rimëkëmbjen ekonomike në këto pandemie është rritja e të ardhurave nga turizmi. Shqipëria është me sy nga Kosova, për turizmin patriotik.

 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore