Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Pamjet shqetësuese, mjeku zbulon si dëmtohen mushkëritë nga Covid-19 (FOTO)

Pamjet shqetësuese, mjeku zbulon si dëmtohen mushkëritë nga

Përmes një postimi në profilin e tij në “Facebook”, Radiologu në Spitalin Rajonal të Prizrenit, Sylejman Krasniqi, ka zbuluar pamjet e mushkërive të pacientëve me pneumoni virale.

Në shkrimin e tij, Krasniqi shprehet se virusi Covid-19 ekziston dhe se situata nuk është e mirë. “Për te gjithë ata që maskat i kane veç si dekorim, për ata që distancën sociale e kanë diçka të huaj dhe për të gjithë ata që nuk i respektojnë këshillat e institucioneve relevante Shëndetësore, këto imazhe le të ju shërbejnë që ta kuptoni se megjithatë virus ka, pandemi ka dhe situata nuk është e mirë”, ka shkruar Krasniqi.

Radiologu shton se përgjegjësia e secilit nga ne është individuale. Ndërkohë sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, numri i rasteve aktive ka shkuar në 2 mijë e 995. Numri total i rasteve pozitive në Kosovë ka arritur në 6 mijë e 917 që nga 13 marsi kur u konfirmuan rastet e para.

Kurse deri më tani, 169 persona e kanë humbur betejën me COVID-19 në Kosovë. Imazhet e mushkërive me pneumoni virale.

Pamjet shqetësuese, mjeku zbulon si dëmtohen mushkëritë nga

Pamjet shqetësuese, mjeku zbulon si dëmtohen mushkëritë nga

Pamjet shqetësuese, mjeku zbulon si dëmtohen mushkëritë nga

Pamjet shqetësuese, mjeku zbulon si dëmtohen mushkëritë nga

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore