Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Pacientët e Sanatoriumit përfundojnë në urgjencën e QSUT,  pa ushqim e trajtimin e duhur mjekësor

Pacientët e Sanatoriumit përfundojnë në urgjencën e

Pacientët e transferuar nga spitali "Shefqet Ndroqi" në QSUT, nuk po marrin trajtimin e duhur mjekësor madje as ushqim. Burime pranë gazetës "Shqip" kanë denoncuar situatën e rëndë të krijuar në urgjencën e QSUT ku sipas tyre, këta pacientë nuk janë sistemuar akoma megjithëse kanë probleme të rënda respiratore.

Sipas burimeve, sot pritet të reagojnë dhe autoritetet përgjegjëse të spitalit "Shefqet Ndroqi" pasi të sëmurët me pneumoni kanë nevojë imediate për trajtim të specializuar. 

Ditën e mërkurë, spitali "Shefqet Ndroqi" u kthye në spital për pacientët me Covid-19, ku 100 shtretër u vunë në dispozicion të pacientëve. Por duket se e gjithë vëmendja është drejtuar tek covid duke lënë në mëshirë të fatit pjesën tjetër të të sëmurëve që kanë nevojë për shërbim shëndetësor.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore