Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

OBSH e alarmuar për situatën me COVID në Europë: Rajoni në një situatë të paqëndrueshme

OBSH e alarmuar për situatën me COVID në Europë: Rajoni

Epidemia COVID-19 mbetet “e brishtë” në të gjithë rajonin evropian, tha sot Organizata Botërore e Shëndetësisë, ndërsa rastet rriten në Evropën Qendrore, Ballkan dhe Kaukaz.

“Ne nuk mund të themi se jemi në një situatë të qëndrueshme në të gjithë rajonin për momentin”, tha Dr. Catherine Smallwood nga Programi i Emergjencave Shëndetësore të OBSH-së në një konferencë për shtyp.

Rajoni evropian i OBSH-së, përbën 40% të rasteve globale, tha Kluge, duke paralajmëruar se rastet në rritje në Evropën Qendrore dhe Jugore ishin “shqetësuese”.

Sipas të dhënave, Gjeorgjia, Serbia, Luksemburgu dhe Kroacia kanë numrin më të lartë në rajon të rasteve me COVID-19 për 100,000 banorë, në dy javët e fundit.

Ekspertët në OBSH paralajmëruan se COVID “nuk është zhdukur” dhe “nuk do të zhduket”.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore