Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Nuk mungojnë në festë, xhaxha e nip pozitivë me Covid-19, mjeku në Fier infekton edhe katër të tjerë

Nuk mungojnë në festë, xhaxha e nip pozitivë me Covid-19,

Pjesëmarrja në një festë familjare ka bërë që dy persona, xhaxha e nip të infektohen me koronavirus në Fier. Xhaxhai i cili punon në një kompani nafte dhe nipi në Kadastrën e qytetit, kanë shfaqur simptoma të sëmundjes një ditë pas festës.

Kjo ka bërë që ata të mos paraqiten në punë. Mësohet se një pjesë e madhe e punonjësve që është në karantinë, ndërsa puna në Kadastër dhe në kompaninë e naftës vijon normalisht.

Sakaq u është marrë tamponi gjithë punonjësve si dhe familjareve që ishin në festë dhe priten përgjigjet. Nga 6 rastet e reja që raportoi ministria këtë të enjte, sipas ABC News, katër të tjerët janë kontakte të mjekut anestezist të infektuar tri ditë më parë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore