Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Normaliteti i ri, Ministria e Shëndetësisë apel qytetarëve: Respektoni këto tre rregulla

Normaliteti i ri, Ministria e Shëndetësisë apel qytetarëve:

Ministria e Shëndetësisë ka bërë apel për respektimin e masave në normalitetin e ri për t’u mbrojtur nga koronavirusi.

Ajo kërkon të mbahet distanca, maska në ambiente të mbyllua dhe kujdesi për higjienën vetjake.

MSH thotë se vetëm nëse respektojmë këto rregulla, mund të mbrojmë shëndetin dhe jetën tonë.


“Normaliteti i ri na kërkon në çdo moment të mbrohemi nga infektimi me Covid-19

Në normalitetin e ri duhet të:

-Mbani distancë mbi 1 metër;


-Vendosni maskë në ambjentet e mbyllura dhe aty ku distanca fizike nuk mund të ruhet;

-Kujdeseni për higjienën vetjake, lani sa më shpesh duart.

Vetëm nëse respektojmë këto rregulla mund të mbrojmë shëndetin dhe jetën”, thuhet në apelin e MSH.

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 531 testime për të dyshuar të prekur nga Covid 19, ku 127 persona janë konfirmuar të prekur nga virusi Covid 19.
Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 36 raste në Tiranë, 28 në Krujë, 15 në Durrës, 8 në Has, 5 në Kukës, 4 në Fier, nga 3 raste në Shkodër, Korçë, Elbasan, Vlorë, Gjirokastër, nga 2 raste në Lezhë, Përmet, Klos, Shijak, Finiq, nga 1 rast në Kurbin, Lushnje, Berat, Tepelenë, Kolonjë, Malësi e Madhe. Gjashtë shtetas e humbën jetën dje duke e çuar numrin në total në 188.

 

 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore