Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

"Një fatkeqësi e vërtetë po afrohet"/ Mediat gjermane ngrenë alarmin: Jugu i Shqipërisë brenda 24 orëve do të...

"Një fatkeqësi e vërtetë po afrohet"/ Mediat

Një katastrofë nga më të mëdhatë, kështu e përshkruajnë mediat gjermane atë që pritet të ndodhë në jugun e Shqipërisë dhe Greqi brenda 24 orëve.

Sipas Fokus.de dy vendet do të goditen nga batica të mëdha dhe brenda 24 orëve do të ketë 300 litra shi për metër katrorë duke krijuar përmbytje të mëdha.

"Një katastrofë po pritet të ndodhë në Greqi dhe Shqipëri. Të enjten, deri në 300 litra shi bien mbi metër katror në vetëm 24 orë. Shiu ekstrem shkakton përmbytje masive në lumenj të vegjël, të mesëm dhe të mëdhenj. Rezultati është një katastrofë përmbytjesh.

300 litra shi për metër katror në 24 orë dhe deri në 500 litra deri në fund të javës së ardhshme. Kjo është 1.5 herë më mirë se reshjet vjetore në Athinë. Kjo është rreth 370 litra për metër katror. Reshjet kryesore janë në Greqinë veriore dhe Shqipërinë jugore, të dyja në bregdet.

Me këtë mot ekstrem, jeta në Greqinë veriore ose Shqipërinë jugore është në rrezik në ditët në vijim. Ju lutemi merrni seriozisht këtë paralajmërim.

Shiu ekstrem shkakton përmbytje të shpejta, përmbytje ekstreme dhe valë baticash, rrëshqitje toke, rrëshqitje dheu dhe rrëshqitje të dheut në terrenin shumë malor. Tornadot gjithashtu kërcënohen pranë bregdetit," shkruhet në artikull.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore