Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Nisma në SHBA / Nëse partneri, apo partnerja është e pavaksinuar paguan më shumë siguracione

Nisma në SHBA / Nëse partneri, apo partnerja është e

Me vendimin për vaksinim të detyruar që po sfidohet nëpër gjykata, në SHBA po bëhen të gjitha format e nxitjes së qytetarëve për ta kryer këtë proces dhe e fundit vjen nga Luiziana.

Në këtë shtet, rrjeti më i madh i spitaleve i ka vënë punonjësit e vet përballë dy zgjedhjeve, ose të vaksinojnë partnerin, apo partneren e tyre, ose do të paguajnë më shumë siguracione shëndetësore.

Sipas drejtuesve të “Ochsner Health System”, qëllimi nuk janë paratë, por nxitja e vaksinimit në popullatë. Nëse punonjësit e refuzojnë, atëherë faturës aktuale të siguracioneve që paguajnë do t’u shtohen edhe 200 dollarë.

“Shhuma është e ngashme me atë që aplikohet për duhapirësit dhe është në përputhje me liget në fuqi”, tha Presidenti dhe drejtori ekzekutiv i rrjetit të spitaleve, Ëarner Thomas.

Me rreth 33 mijë punonjës, “Ochsner” bëhet kompania më e madhe amerikane që të lidhë procesin e vaksinimit me bashkëshortët, apo partnerët e punonjësve.

SHBA aktualisht ka një stok të madh dozash anti-Covid, kryesisht Pfizer. Por, vaksinat po refuzohen nga një pjesë e mirë e amerikanëve, çka ka detyruar shumë kompani që ta kalojnë nga planet stimuluese financiare për ta kryer imunizimin, te ato ndëshkuese, si rasti në fjalë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore