Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Nis transporti urban, mjeku jep këtë rekomandim urgjent për udhëtarët

Nis transporti urban, mjeku jep këtë rekomandim urgjent për

Sot në Tiranë ka rinisur transporti publik urban. Për mbarëvajtjen e një këtij transporti janë vendosur protokolle të forta sigurie në mënyrë që udhëtarët të shmangin sa më shumë kontaktin fizik.

Maskat janë të detyrueshme për udhëtarët, ashtu edhe për shoferët dhe faturinon. Ditën e sotme është vërejtur mos respektimi i rregullave të udhëtarëve.

Por mjeku Erion Dasho në lidhje me nisjen e transportit publik ka një tjetër apel për udhëtarët. Sipas tij, personat e moshës madhore nuk duhet të hipin në këtë autobus derisa të ketë një garanci të plotë.

“Rekomandim urgjent! Me hapjen e transportit publik dhe fotot që qarkullojnë në rrjet ku udhëtarët qëndrojnë ngjitur dhe pa maska, i rekomandoj personave me moshë mbi 65 vjeç dhe/ose atyre të prekur nga sëmundje kronike të evitojnë me çdo kusht transportin publik deri sa të krijohet bindja se ky sistem do të zhvillohet i sigurt! Mbajtja e maskës nga ju vetë nuk mjafton dhe nuk ofron mbrojtje të mjaftueshme në se të gjithë pasagjerët në mjet nuk respektojnë distancimin fizik dhe mbajtjen e maskave. MBRONI VETEN!”, shkruan Dasho në Facebook.

Nis transporti urban, mjeku jep këtë rekomandim urgjent për

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore