Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Nesër nis shteterrethimi/ Dalin dy urdhrat e firmosura nga Manastirliu: Si merret leja për liridalje pas orës 22:00

Nesër nis shteterrethimi/ Dalin dy urdhrat e firmosura nga Manastirliu: Si

Publikohen dy urdhrat e posaçme për mënyrën se si do të funksionojnë tre javët e shtetrrethimit në Shqipëri. Nga dita e nesërme, për tre javë, nga ora 22:00 deri në ora 06:00 në të gjithë Shqipërinë do të ndalohet lëvizja.

Ky vendim ndalimi do të zbatohet deri në datën 2 dhjetor të këtij viti. Sipas vendimit të marrë personat që për arsye pune duhet të dalin në këtë fashë kufizuese duhet të nxjerrin leje te portali e-Albania.

Sipas skenarëve të riskut, evidentohen zona me nivel të ulët të riskut, zona me nivel mesatar të riskut dhe zona me nivel të lartë risku.

1. Kufizimi i lëvizjes nga ora 22:00 – 06:00 në të gjithë vendin, me përjashtim të lëvizjes për motive pune, emergjenca shëndetësore apo nevoja të domosdoshme.

2. Ndalohen aktivitetet e bareve – restoranteve nga ora 22:00 – 06:00 (përvec shërbimit delivery).

3. Smart-ëorking për administratën publike (sipas specifikës së sektorit) në zbatim të protokolleve të sigurisë. Përjashtim bëjne strukurat ofruese të shërbimeve duke zbatuar protokollet e sigurisë.

Dokumenta bashkëngjitur

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore