Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

"Në Shqipëri kanë vdekur 12-15 mijë persona nga COVID"/ The Economist zbulon shifrat

"Në Shqipëri kanë vdekur 12-15 mijë persona nga

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, në Shqipëri numërohen 3,247 të vdekur nga COVID. 

Megjithatë prestigjozja "The Economist" në një artikull të publikuar sëfundmi tregon se këto nuk janë të dhëna të sakta. 

Por shifrat nuk janë tamam, jo vetëm në Shqipëri por në të gjithë botën. Sipas "The Economist" numri real i viktimave nga pandemia në të gjithë globin nuk është 5.5 milion, por rreth 19.1 milion.

Të dhënat e nxjerra tregojnë se kjo shifër është gati katër herë më e lartë nga ajo që kanë raportuar zyrtarisht shtetet.

Po të kërkojmë emrin e Shqipërisë në listën e gjatë shihet se numri real i vdekjeve është nga 12 deri në 15 mijë dhe 420 deri në 530 vdekje për 100.000 banorë.

"Në Shqipëri kanë vdekur 12-15 mijë persona nga

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore