Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Na dhuruan 20 mijë vaksina, Greqia do të ndalojë AstraZenecan për personat nën moshën 60 vjeç

Na dhuruan 20 mijë vaksina, Greqia do të ndalojë AstraZenecan

Komiteti Kombëtar i Vaksinimit në Greqi sipa burimeve po bën një propozim për të ndaluar administrimin e vaksinës Astrazeneca për qytetarët nën moshën 60 vjeç.

Sipas informacionit të siguruar nga Kathimirini, sugjerimi është nga profesor Panagiotopulos, që sugjeronmundësinë për t'u dhënë qytetarëve mundësinë për të zgjedhur një nga tre vaksinat e tjera.

Informacioni tregon se ky vendim ka të bëjë me të dhënat epidemiologjike të vendit. Vaksina Astrazeneca u jepet në Greqi personave mbi 30 vjeç. Nesër pritet të shpallet zyrtarisht dhe vendimi.

Greqia sot dhuroi 20 mijë doza vaksina AZ për Shqipërinë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore