Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

“Mot i kthjellët dhe alternime të vranësirave”, si parashikohet moti për dy ditët në vijim

“Mot i kthjellët dhe alternime të vranësirave”, si

Gjatë këtyre ditëve në vijim, vendi ynë do të parashikohet të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike. Kështu ka parashikuar Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.

Kjo e fundit ka shtuar se ditën e premte (nesër), moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin.

“Mot i kthjellët dhe alternime të vranësirave”, si

“Përjashtim bëjnë vranësirat e pakta kalimtare në orët e mesditës në relievet malore të zonës së jugut. Po në të njëjtën mënyrë edhe dita e shtunë parashikohet me mot të kthjellët por nuk do të mungojnë edhe alternimet e vranësirave kalimtare. Vranësirat do të jenë më tepër prezente në orët e vona të mbrëmjes.

Era do të fryjë e lehtë me drejtim kryesor nga kuadrati i jugut dhe shpejtësi mesatare 1-5m/s. Përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era me shpejtësi deri në 8m/s.

Temperaturat e mëngjesit mbeten relativisht të ftohta ndërsa ato të mesditës gradualisht do të rriten me kalimin e ditëve”, parashikon SHMU-ja.

“Mot i kthjellët dhe alternime të vranësirave”, si

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore