Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Me telefon dhe Tik Tok në mësim/ Skandali në shkollat e Tiranës. Nxënësit shahen në orët e mësimit

Me telefon dhe Tik Tok në mësim/ Skandali në shkollat e

Varësinë nga rrjetet sociale nxënësit e shfaqin edhe gjatë orëve të mësimit. Përballë me mësuesen,e pavëmendshme nga shpjegimi i lëndës së matematikës një nga vajzat e gjimnazit zhvillon video direkt në tik tok. Efekt nxënësja duke u sharë me shokët.

Pa u shqetësuar nxënësit bullizojnë në shkollë. Pavarësisht se përdorimi i telefonit është i ndaluar në institucionet arsimore, jo të gjithë drejtoritë e shkollave e zbatojnë urdhërin.

Sipas ekspertëve të arsimit mësimdhënia online gjatë periudhës së pandemisë ka ndikuar në ndryshimin e marrëdhënieve mësues-nxënës.

Moszbatimi i rregullave në shkollë, si rrjedhojë e tolerancës së disa mësuesve, do të sjell pasoja në të ardhmen në jetën shoqërore, përfundon mendimin ekspertja Nathanaili.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 
Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore