Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Me pasoja pas covid/ Virusi prek sistemin nervor! Të shëruarit po shfaqin probleme

Me pasoja pas covid/ Virusi prek sistemin nervor! Të shëruarit po

Pacientet tek të cilët tanimë e kanë kaluar covid 19 po manifestojnë efekte anësore post covid. Efektet anësore më të shpeshta që referojnë tek mjeket janë çrregulime të sitemit nervor .

“Ata që kanë pasur prekje të pulmoneve nuk është furnizuar truri mirë me oksigjen”,Entela Basha.

Mosha të reja dhe ato të mesme që kanë kaluara covid 19 kanë referuar probleme  me harresën gjë të cilën nuk e kanë ndeshur më parë ,ndonëse ende nuk ka studime shkencore qe kjo mund të jetë shkaktuar nga virusi i covid

Shumë persona të prekur nga covid e  kanë kaluar atë me humbje të nuhatjes .

Nuk mbeten më pas edhe efekte të tjera anësore që u ka shkaktuar virusi i covid pacinetëve të prekur duke nisur që mga presioni arterial e të tjera tek të cilat ka ndikuar shumë frika ,stresi dhe ankthi  që përjeton pacienti kur mëson se është prekur nga koronavirusi./Top Channel

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore