Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Mbylljet lokalesh dhe restorantesh dhe orar i ri kufizimi? Brataj: Do të isha pro, por vendimi i takon Komitetit

Mbylljet lokalesh dhe restorantesh dhe orar i ri kufizimi? Brataj: Do të

Skënder Brataj shprehet se do të ishte pro marrjes së një vendimi për kufizim të shërbimeve në lokale dhe restorante, duke i lënë vetëm në shërbime shpërndarje, ose siç quhet ndryshe delivery.

Në emisionin Top Talk të gazetarit Denis Dyrnjaja, Brataj theksoi se “personalisht mendoj se këto ambiente ndikojnë në përhapjen e virusit Covid. Në Itali kamë qenë këto gjashtë muaj dhe lokalet dhe restorantet kanë pasur shërbime delivery. Shqiptarët janë mësuar me mënyra të tjera, por duhet të përshtaten me situatat tjera”.

Sa i përket nëse do të ketë një orar tjetër mbylljeje, Brataj shtoi se ka pasur vende që e kanë mbyllur më herët në ora 18:00, por kjo situatë do të shihet në ditët në vijim.

Komiteti Tenkik po ndjek nga afwr situatwn e Covid dhe brenda 2-3 ditwve pritet tw japw qwndrimin e ri, duke u mbwshtetur te raportet e vlerwsimit tw dhwna nga kwto masa tw reja qw u morwn, ku kufizimet ishin nga ora 06:00 deri nw ora 20:00.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore