Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Mbi 62 milionë të infektuar nga Covid, 1,45 milionë vetë humbën jetën

Mbi 62 milionë të infektuar nga Covid, 1,45 milionë vetë

Më shumë se 62.47 milion njerëz janë raportuar të infektuar nga koronavirusi në nivel botëror dhe 1.456,448 kanë vdekur, sipas raportimeve të Reuters.

Infeksionet janë raportuar në më shumë se 210 vende dhe territore që kur rastet e para u identifikuan në Kinë në Dhjetor 2019.

SHBA, Brazili, India, Rusia janë shtetet  më të prekura.  Qendra e SHBA-së për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) raportuan të dielën gjithsej 13.142.997 raste të koronavirusit të ri, një rritje prej 143,333 dhe deklaruan se numri i vdekjeve ishte rritur me 1,210 në 265,166 në total.

Sakaq OBSH raporti më shumë se 564 mijë raste të konfirmuara të koronavirusit u regjistruan brenda 24 orëve dhe numri i përgjithshëm i rasteve që nga fillimi i pandemisë.

Numri i rasteve të konfirmuara u rrit me 564,813 në 24 orët e fundit dhe numri i vdekjeve u rrit me 8,985. Numri më i lartë ditor i rasteve të coronavirusit (667,164) u regjistrua më 14 nëntor dhe numri më i lartë ditor i vdekjeve 12,432 u regjistrua më 17 prill.

Amerika Veriore dhe Jugore përbëjnë më shumë se 45 për qind të rasteve të reja të sotme (258,302 raste). Ajo ndiqet nga Evropa (210,063 raste) dhe Azia Juglindore (50,531 raste).

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore